klimatyzacja

Serwis klimatyzacji

powinno się wykonywać nie rzadziej niż co 2 lata.
W jej trakcie odzyskujemy czynnik chłodniczy i część oleju z układu, wytwarzamy próżnię w układzie w celu usunięcia pozostałej w nim wody, wprowadzamy oczyszczony i uzupełniony czynnik wraz z olejem do układu.
Na podstawie wartości ciśnień w obiegu możemy ocenić prawidłowość przemian termodynamicznych oraz sprawność zabezpieczeń.

Dezynfekcja ultradźwiękowo-parowa klimatyzacji

polega na wprowadzeniu do kanałów nawiewnych oparów specjalnego płynu dezynfekującego, powstałych w wyniku jego "rozbijania" ultradźwiękami.
Jest to bardzo skuteczna metoda, ponieważ powstałe opary charakteryzują się bardzo małymi cząsteczkami, dzięki czemu doskonale penetrują parownik i wszelkie zakamarki kanałów nawiewnych, osadzają się na nich i przez pewien czas pozostają aktywne.

Ozonowanie klimatyzacji

jest bezpiecznym i skutecznym sposobem na pozbycie się wszelkich bakterii, grzybów i nieprzyjemnych zapachów z klimatyzacji, pod warunkiem, że nie została ona wcześniej rażąco zaniedbana.
Ozon, czyli trójatomowa cząsteczka tlenu, reagując z wodą (której najwięcej w układach klimatyzacji wykrapla się właśnie na elementach, na których szczególnie rozwijają się bakterie i grzyby) zamienia się w wodę utlenioną, która ma silne właściwości bakteriobójcze.
Zaletą ozonu jest gazowy stan skupienia, dzięki czemu dociera on wszędzie.
Wdychanie ozonu jest bardzo szkodliwe, dlatego po zakończeniu ozonowania wnętrze pojazdu należy starannie wywietrzyć.

Script logo   StudioStrona.pl